آمریکا باید به برجام بازگردد، ما به توافق هسته ای افتخار می&zwnjکنیم

به گزارش وبلاگ سلماس رایانه به نقل از اسپوتنیک، جوزف بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در اظهارات خود با تاکید بر لزوم بازگشت آمریکا به برجام گفت: باید راهی را برای بازگشت آمریکا به برجام بیابیم.

آمریکا باید به برجام بازگردد، ما به توافق هسته ای افتخار می&zwnjکنیم

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا که در وبینار GLOBSEC صحبت می کرد در ادامه گفت: باید راهی پیدا کنیم تا ایالات متحده دوباره به برجام پیوسته و ایران نیز به طور کامل به تعهداتش عمل کند. توافق هسته ای هنوز به عنوان یک دستاورد برجسته دیپلماسی پیروز ارزیابی می گردد. ما به این توافق به عنوان بزرگترین پیروزیت ظرفیت دیپلماتیک خود افتخار می کنیم.

بورل چند روز قبل نیز در مصاحبه با یورو نیوز، با اشاره به ترور دانشمند هسته ای ایران گفته بود: منافع خیلی ها در گرو آن است که این توافق پابرجا نماند. اروپا بسیار مشتاق بوده که برجام دوام بیاورد. من می بایست این توافق را زنده نگاه می داشتم، توافقی که کمی به خواب زمستانی رفته، اما نمرده است. حالا باید دید ایرانی ها چه فکر می نمایند، چون حق دارند حس نمایند که به آنها خیانت شده، شاید نخواهند دوباره با همان کارت های قبلی بازی نمایند. اما باید منتظر بود.

بورل در پاسخ به پرسش دیگر یورو نیوز مبنی بر اینکه فکر می کنید می توان آمریکای تحت رهبری بایدن را دوباره به توافق هسته ای با ایران باز گرداند؟ توافقی که اتحادیهٔ اروپا برای رسیدن به آن به سختی کوشش نموده بود. گفت:

به یاد دارم که جو بایدن، پیش از انتخاب شدن به عنوان رئیس جمهوری آیندهٔ آمریکا، در جریان کارزار انتخاباتی خود از تمایل به بازگشت سخن گفته بود؛ یعنی برگشتن به توافق هسته ای با ایران.

منبع: خبرگزاری مهر

به "آمریکا باید به برجام بازگردد، ما به توافق هسته ای افتخار می&zwnjکنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آمریکا باید به برجام بازگردد، ما به توافق هسته ای افتخار می&zwnjکنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید